بهره گیری از ادوات الکترونیکی برای پایش و نظارت بر کاربران اینترنت در محل کار » بانک مقالات بازاریابی ایران | دانلود رایگان مقاله بازاریابی
سایر مقالات


تاریخ درج مقاله : 12 تیر 1395

بهره گیری از ادوات الکترونیکی برای پایش و نظارت بر کاربران اینترنت در محل کار

نویسنده:
مرتضی ایلات
دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی–بین الملل، مؤسسه آموزش عالی سهروردی قزوین
mortezae2008@gmail.com

چکیده TMBA:
با گذشت زمان هر روزه به سازمانهایی که با مشکل اتلاف وقت کارکنانشان در ‌اینترنت مواجه هستند افزوده می‌شود و مدیران بیشتری باید در مورد سیاستهایی که مایلند در مورد استفاده مجاز از ‌اینترنت در پیش بگیرند تصمیم‌گیری کنند. امروزه نظارت بر کارکنان در سازمانها شکل پیشرفته و حساس‌تری یافته است. استفاده کسب‌وکار از فناوری و امکان سوءاستفاده کارکنان از این فناوریها در محیط کار نگرانیهایی است که اغلب سازمانها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. نظارت الکترونيکي يکي از مفاهيم جديد مديريتي است که به عنوان مفهومي کارآمد در خدمت و تکميل دولت الکترونيکي بسيار مورد استقبال واقع شده است. برنامه ريزي منابع سازمان، سيستمي است که مي تواند با نظم دادن يکپارچه به تمامي اطلاعات توليد شده و ثبت، دسته بندي و طبقه بندي، پردازش و ارايه گزارشهاي مديريتي، تمامي اين اطلاعات را در اختيار مديران قرار دهد تا در نظام برنامه ريزي و نظارت مورد استفاده قرار گيرد.

 

واژگان کلیدی: استفاده از اینترنت در محل کار، نظارت بر کارکنان، نظارت تصویری، استفاده از نرم افزارهای تشخیصی، ذخیره موارد تایپ شده در کیبورد.

مقدمه
دسترسی به اینترنت در محل کار. هر روزه سازمانهای دولتی بسیاری دسترسی به‌ اینترنت را برای کارکنانشان فراهم می‌کنند. بنابراین این سؤال مسأله‌ای است که هر روز سازمانهای دولتی بیشتری با آن مواجه می‌شوند. چگونه می‌توان دسترسی به ‌اینترنت را به گونه‌ای قانونمند کرد که در عین حال‌ این تکنولوژی کاربری خود را از دست ندهد؟ در واقع سؤال ‌این است که چه حدی از قانون‌گذاری برای ‌اینترنت مطلوب است؟

 

دانلود مقاله با لینک مستقیم.pdf [218.08 کيلوبايت]