فروش بهینه با استفاده از بازاریابی تلفنی توسط بازاریابان شرکتهای پخش موادغذایی » بانک مقالات بازاریابی ایران | دانلود رایگان مقاله بازاریابی
مقالات فروش


تاریخ درج مقاله : 1 مرداد 1394

فروش بهینه با استفاده از بازاریابی تلفنی توسط بازاریابان شرکتهای پخش موادغذایی

نویسندگان:
حمید نجف آبادی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی گرایش بازاریابی
h.n.modir@gmail.com
پیام پاسلاری، دکتری مدیریت ، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سلامی واحد بندرعباس
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس 

TMBA چکیده :
در جهان امروزی با توجه به وجود مشغله‌های زیاد کاری و گستره وجود مشتریان جهت دریافت کالا و خدمات و تمایل بیش از حد بازرایابان به منظور افزایش فروش و ضرورت مراجعه و تماس بیشتر با مشتریان به جهت حفظ مشتری و همچنین طبق تحقیقات به عمل آمده، بارقابتی‌تر شده کسب و کارها ،اهمیت ارتباط موثربا مشتریان نیز بیشتر می‌شود. در این فضا از بین شیوه های مختلف ارتباط با مشتری نظیر تبلیغات ، روابط عمومی ، فروش شخصی ، پیشبرد فروش و بازاریابی مستقیم ، شیوه های ارتباط دوطرفه نظیر فروش شخصی و بازاریابی مستقیم موثرتر خواهد بود و علت آن هم تعامل دوطرفه ای است که بین بنگاه اقتصادی و مشتریان صورت می گیرد . در این راستا بازاریابی تلفنی بعنوان یکی از کانالهای بازاریابی مستقیم بهترین ابزار جهت فروش بهینه،خواهد بود. بازاریابی مستقیم، امروزه از رونق خاصی برخوردار شده است. مشتریان می‌توانند هر کالایی را بدون مراجعه به فروشگاهها،از طریق تلفن،پست،کیوسکهای آنلاین،و اینترنت مستقیماً خریداری‌کنند.بعضی از بازاریابان بازاریابی مستقیم را بعنوان مدل بازاریابی سده بعدی مطرح کرده‌اند. آنها روزی را تصور می‌کنندکه همه خریدها و فروشها از طریق ارتباط مستقیم بین شرکتها و مشتریان انجام می‌شود.افراد دیگر با اینکه قبول دارند جایگاه بازاریابی مستقیم بااهمیت و روبه‌رشد می باشد اما آنرا تنها به عنوان روشی متفاوت برای دستیابی به بازار در نظر گرفته‌اند.
از آنجاییکه بازاریابی تلفنی و قوانین مرتبط با آن از بازاریابی مستقیم ریشه می‌گیرد در این مقاله ابتدا به بررسی بازاریابی مستقیم و معرفی آن پرداخته و در نهایت با بازاریابی تلفنی به انتها میرسانیم. در این مقاله از طریق مصاحبه با چند شرکت پخش مواد غذایی نظرات آنها بررسی و  همچنین با استفاده از بررسی ادبیات تحقیق  مشکلات استفاده از این روش بازاریابی بررسی و راهکارهایی ارایه گردید.

واژگان كليدي: بازاريابي مستقيم، بازاریابی تلفنی، فروش بهینه ، مشکلات و راهکارها


مقدمه:
مدیران بازاریابی مدت ها است که به دنبال چارچوب هایی نظام مند برای تعیین استراتژی های تخصیص منابع هستند.  رضایت و حفظ مشتری حلقه های کلیدی سوددهی و رشد سهم بازار هستند ، و هر دو عامل به طور اساسی با استراتژی های تخصیص منابع پیوند دارند . مدیران برای موفقیت به معیارهای عملکرد خارجی نیاز دارند، که به آنها این امکان را خواهد داد تا تلا شهای بازاریابی خود را ارزیابی کنند.
این معیارهای استراتژیک شامل تحلیل در قالب های خاصی هستند و می توانند در بسیاری از اشکال شامل تحلیل فروش، تحلیل سهم بازار، تحلیل هزینه، تحلیل مالی، تحلیل الگوگیری و دیگر اشکال صورت گیرند.  هر یک از این چارچوب های تحلیلی، بر مزیت های رقابتی یک شرکت خاص در برابر رقبای اصلی شان تمرکز می کند.  با این حال امروزه اغلب محققان معتقدند که معیارهای برگرفته از این تحلیل های اغلب سنتی، نیازمند جایگزینی و یا حداقل تکمیل با معیارهایی هستند که به طور ویژه بر مشتریان تمرکز دارند. در بازارهای رقابتی امروز که مشتریان گزینه های قابل توجهی دارند، استراتژی های تخصیص منابع باید در جهت پاسخگویی به سه سوال اساسی هدایت شوند: مشتریان چه کسانی هستند؟، نیازها و خواسته های آنان چیست؟ و از همه مهم تر اینکه آنها درباره کالاها و فعالیتهای بازاریابی سازمان چه فکری می کنند؟

دانلود مقاله با لینک مستقیم

در صورت عدم امکان دانلود کلیک راست کرده و Save Target As  را انتخاب کنید.