مروری بر اثر استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری برکنترل داخلی مدیریت فروش » بانک مقالات بازاریابی ایران | دانلود رایگان مقاله بازاریابی
مقالات فروش


تاریخ درج مقاله : 4 شهریور 1394

مروری بر اثر استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری برکنترل داخلی مدیریت فروش


نویسندگان:
خانم پروانه خاریان
خانم سیده لیلی زرگر
دانشگاه صنعتی شاهرود
parvaneh_khariyan@yahoo.com

TMBA چكيده:
این مطالعه به بررسی چگونگی کنترل موثر مدیریت فروش داخلی از طریق استفاده از مدیریت ارتباط با مشتری مي پردازد و دلیل اين كه چرا  اين کنترل به نفع سازمان است بحث مي كند. در واقع مدیریت ارتباط با مشتری با حفظ مشتریان سودآور فعلی و جذب مشتریان بالقوه موجب افزایش و ثبات در فروش و سود شرکت‌ها در بلند مدت می گردد.
کلمات کلیدی: مدیریت ارتباط با مشتری ، استفاده از  مدیریت ارتباط با مشتری ، کنترل مدیریت فروش ، اثر مدیریت ارتباط با مشتری.


مقدمه:
یکی از عوامل اصلی در تجارت امروز، مشتری و ارتباط با اوست. با گذر از اقتصاد سنتی و شدت یافتن رقابت در ابعادی نوین، مشتری به صورت رکن اصلی و محور تمام فعالیت های سازمان ها در آمده است به گونه ای که  از دیدگاه رقابتی، بقا و تداوم حیات سازمان ها در گرو شناسایی و جذب مشتریان جدید و نیز حفظ مشتریان موجود و شیوه های صحیح ارتباط با آنها می باشد که  تحت عنوان مدیریت ارتباط با مشتری بیان می شود (الهی و حیدری: 1387). مدیریت ارتباط با مشتری دارای اثرات متعددي بر روی یک شرکت است . به طور خاص، یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری  شامل ويژگيهاي فرآیندهای کسب و کار استاندارد و خودكار نمودن این فرآیندها است.(Tanner et.al: 2005)  متمرکز نمودن اطلاعات، استانداردسازي فرآیندها و شفافیت کار کارکنان می تواند نیاز شرکت ها را برای کنترل بهتر فرآیندهای داخلی برآورده نمايد. اثر کنترل مدیریت ارتباط با مشتری مهم است؛ زیرا معمولا مدیریت ارتباط با مشتری  در بخش مرزهاي مسئولیت خارجی استفاده می شود، مانند فروش، بازاریابی و خدمات مشتری. کارکنان در چنین بخشهاي كه به فروش مربوط  است، به طور معمول وقت بیشتری صرف ميكنند که این باعث می شودکار نظارت وکنترل کارکنان دشوار گردد (Panagopoulos & Avlonitis: 2008) .

 

دانلود مقاله با لینک مستقیم

در صورت عدم امکان دانلود کلیک راست کرده و Save Target As  را انتخاب کنید.